• Moderatör olmak için detayları görmek istiyorsanız tıklayınız.

WordPress AMP SEO Ayarları Nasıl Yapılır ?

ShamaN

Moderatör
Katılım
31 Ara 2017
Mesajlar
196
Beğeniler
1
Puanları
18
#1
  1. Meta Description; Bu ayar AMP sayfanızda olması gereken meta etiketlerini otomatik eklemenizi sağlar. Bu ayarın açık olmasını tavsiye ederim. Hemen bir altında ki alan ise sizin default olarak eklenen meta etiketler dışında eklemek istediğiniz meta etiketleri bu kısıma ekleyebilirsiniz. Ancak buraya ekleyeceğiniz meta etiketlerin hepsi çalışmayacaktır ve AMP sayfanız için geçerli olmayabilir o yüzden bir önce ki yazım olan Bir AMP Sayfası Nasıl Oluşturulur ? adlı yazımda ki amp yazım kurallarını dikkatlice inceleyin derim ondan sonra bu ayarı yapılandırabilirsiniz.
  2. Yoast SEO Options; Sitenizde Yoast Seo eklentisini kullanıyorsanız eğer burada ki ayarları yapılandırabilirsiniz. Eğer yoast seo kullanmıyorsanız başka bir seo eklentisi kullanıyorsanız bu ayarların bir çoğunu kapatabilirsiniz.

Diğer Ayarlar

Performance; Bu ayar kısmında ki ayarın aktif edilmesi gerekiyor. AMP sayfalarınızın daha hızlı ve optimize çalışması için gerekli olan bir ayardır. Aktif ediniz.

Analytics; Bu ayar kısmında ise sitenizde kullanıcılarınızın davranışlarını analiz etmek için 3.taraf bir analiz uygulaması kullanıyorsanız onun için gerekli ayarlamaları yapabileceğiniz bölümdür. Örneğin; Google Analytics, Yandex Metrika gibi…
 
Üst Alt